BIAŁOBRZEGI – WARKA

Początek spływu – Białobrzegi: 0 km
Spływ kajakowy w Białobrzegach rozpoczynamy za starym 4-przęsłowym mostem żelbetonowym po prawej stronie rzeki. Całość trasy można pokonać w około 5-6 godzin, należy jednak zarezerwować sobie jeszcze czas na odpoczynek, co sprawia, że w praktyce dopływamy do Warki po około 7-9 godzinach. Chwilę po rozpoczęciu spływu po prawej stronie rzeki możemy zobaczyć dwa ośrodki wypoczynkowe. Pierwszy z nich to Ośrodek Konferencyjno – Wypoczynkowy „Emaus” Diecezji Radomskiej, w którym dawniej znajdował się Uniwersytet Ludowy „Turno”. Dalej na zakolu rzeki znajduje się Ośrodek Komendy Policji „Olszynka”. W trakcie spływu mijamy takie miejscowości jak: Biejków,    w którym zobaczymy bardzo charakterystyczny zniszczony most, następnie po lewej stronie rzeki Branków i Budy Michałowskie, w których również znajduje się znany wszystkim kajakarzom wąski, drogowy most. Ciekawostką jest to, że jeszcze w latach 80 ubiegłego wieku pomiędzy tymi miejscowościami kursował prom i który można było zobaczyć przy brzegu jeszcze kilka lat temu.
Budy Michałowskie: 12 km
W Budach Michałowskich po prawej stronie rzeki jest dogodne miejsce na biwak        i ognisko. Osoby, które chcą pokonać tę trasę w dwa dni mogę rozbić tu namioty i następnego dnia ruszyć w dalszą część drogi. Płynąc nieco dalej po prawej stronie dopływa rzeka Dyga. Po przepłynięciu około 4 km od Bud Michałowskich dopływamy do miejscowości Biała Góra. Na środku rzeki znajduje się bardzo duża wyspa, a na prawym brzegu jest śliczna piaszczysto-trawiasta plaża. Nie da się nie zauważyć tego miejsca, gdyż jest to główne miejsce wypoczynku większości kajakarzy. Płynąc dalej w kierunki Warki mijamy m.in. wieś Lechanice (po lewej stronie rzeki), Kempę Niemojewską (po prawej stronie rzeki). Przed Warką zobaczymy duży most kolejowy, około 200 metrów za nim po lewej stronie znajduje się niebieska hala, boisko do siatkówki i duża plaża – tu kończy się spływ.
Koniec spływu – Warka: 28 km

Zadzwoń i zarezerwuj

507 153 099 lub 883 99 88 76

O nas

Jesteśmy wypożyczalnią kajaków z siedzibą w Warce, która od kilkunastu lat organizuje wypoczynek na rzece dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Pilica jest chętnie wybierana zarówno przez osoby początkujące czy rodziców z dziećmi, jak również doświadczonych kajakarzy którzy decydującą się na nieco dłuższe trasy.