BUDY MICHAŁOWSKIE – WARKA

Początek spływu – Budy Michałowskie: 0 km
Budy Michałowskie znajdują się 14 km od Warki. Rzeką płynie się stosunkowo szybko, bez konieczności ciągłego wiosłowania i całą trasę możemy pokonać w około 2-3 godziny, do tego należy doliczyć oczywiście czas przeznaczony na posiłek i odpoczynek, czyli w praktyce dopłynięcie do Warki zajmuje około 5-6 h.
Spływ kajakowy rozpoczynamy za mostem samochodowym, na prawym brzegu rzeki Pilicy. Kręte koryto rzeki tworzy wiele zakoli, rozlewisk, półwyspów i wysepek, na których możemy zorganizować sobie piknik, wykąpać się i upiec kiełbaski.
Szlak rzeki jest bardzo atrakcyjny krajobrazowo i przyrodniczo. Podczas spływu możemy zobaczyć powalone przez bobry drzewa, a przy odrobinie szczęścia również i  raki, które świadczą o czystości rzeki.
Po przepłynięciu około 4 km dopływamy do miejscowości Biała Góra. Na środku rzeki znajduje się bardzo duża wyspa, a na prawym brzegu jest śliczna piaszczysto-trawiasta plaża. Nie da się nie zauważyć tego miejsca, gdyż jest to główne miejsce wypoczynku większości kajakarzy.
Płynąc dalej w kierunki Warki mijamy m.in. wieś Lechanice (po lewej stronie rzeki), Kempę Niemojewską (po prawej stronie rzeki). Przed Warką zobaczymy duży most kolejowy, około 200 metrów za nim po lewej stronie znajduje się niebieska hala, boisko do siatkówki i duża plaża – tu kończy się spływ.
Koniec spływu – Warka: 16 km

Zadzwoń i zarezerwuj

507 153 099 lub 883 99 88 76

O nas

Jesteśmy wypożyczalnią kajaków z siedzibą w Warce, która od kilkunastu lat organizuje wypoczynek na rzece dla osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych. Pilica jest chętnie wybierana zarówno przez osoby początkujące czy rodziców z dziećmi, jak również doświadczonych kajakarzy którzy decydującą się na nieco dłuższe trasy.